cz en

JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÉHO TETOVÁNÍ

Najít nejúčinnější způsob odstranění tetování či permanentního make-upu je již mnoho let cílem mnoha specializovaných  ho make-upu je již mnoho let cílem mnoha specializovaných firem a odborníků na celém světě. V současné době je nejlep - firem a odborníků na celém světě. V současné době je nejlepším řešením jak nanosekundový Q switch Nd. YAG laser, tak  ším řešením jak nanosekundový Q switch Nd. YAG laser, tak jeho příbuzná verze pikosekundový laser. Laserové centrum  jeho příbuzná verze pikosekundový laser. Laserové centrum Tattoo Zone v Krnově těmito přístroji disponuje. Tattoo Zone v Krnově těmito přístroji disponuje.

Móda tetování a permanentního make-upu sice stále trvá, přesto se objevují klienti, kteří už se ho nabažili a přejí si ho odstranit. Mnozí se domnívají, že to není možné, že takový proces zanechá jizvy, popálení, hypo- nebo hyperpigmentaci. Jsou to zbytečné obavy. Při zvolení správné metody podobné nebezpečí nehrozí.

Patnáctiletá zkušenost

„Již před mnoha lety jsem zaznamenal zvýšený zájem klientů, kteří byli z různých důvodů nespokojení se svým tetováním a začali přemýšlet o jeho předělání nebo překrytí. Tato metoda se ne vždy jevila jako ta nejlepší. Tetování se muselo většinou výrazně ztmavit,“ říká Ivo Výboch z Laserového centra Tattoo Zone v Krnově. „Jako tatéři jsme začali testovat různé chemické způsoby odstranění tetování různými ,removery‘, tyto metody ale nebyly účinné. Rozhodl jsem se proto vybavit své studio laserem na odstranění tetování. S touto technologií mám již patnáctiletou zkušenost, kdy jsem vystřídal několik nanosekundových Q switch laserů.“

Abychom  pochopili  princip  fungování  laseru,  je  potřeba nejdříve pochopit princip samotného tetování. „Při aplikaci tetování a PMU je pigment vnášen jehlou do škáry. Tělo pokládá tento pigment za cizorodou látku, avšak není schopno se ho přirozenou cestou zbavit. Molekuly tetovacích i PMU barev jsou na to jednoduše příliš velké. Tělo následně reaguje tak, že pigment obalí kolagenem a tím jej v kůži zafixuje,“ vysvětluje Ivo Výboch.

Princip fungování laseru

Q-Switch nanosekundový Nd YAG laser je inteligentní neinvazivní laserové zařízení, které generuje vysoce intenzivní světelné pulzy. Každý pulz trvá pouhou miliardtinu sekundy. Jedná se o proces, kdy je fotoakustická a zároveň tepelná energie směrována na pigmenty, které se tak rozkládají na mikročástice. Rozbité částice jsou pak přirozenou cestou vyloučeny lymfatickým systémem z lidského těla. Tento proces trvá obvykle 6 až 8 týdnů, kdy tetování postupně bledne. Lasery pracují v různých vlnových délkách a frekvencích. Každá z nich je určena pro jinou barvu a vrstvu kůže. Například černé a ostatní tmavé pigmenty jdou odstranit nejlépe, protože reagují na všechny vlnové délky.

Odstranění permanentního make-upu

„Čím dál více se v naší praxi setkáváme s klientkami, které potřebují pomoci s nepovedeným permanentním make-upem z jiných salonů nebo touží po změně a chtějí si nechat poupravit svůj starší PMU tzv. cover-upem,“ konstatuje Markéta Tichavská z kosmetického salonu In Visage v Krnově. „Pokud je kůže nasycená pigmentem natolik, že zde není  místo  pro  pigment  nový  nebo  by  prosvítal  stávající, je nutné použít laser na zesvětlení nebo úplné odstranění PMU. Počet ošetření je individuální, většinou jde o 1 až 4 sezení po 6–8 týdnech, záleží rovněž na mnoha jiných faktorech stejně jako u odstranění klasického tetování.“

Zdroj: časopis Kosmetika a Wellness

Kontaktujte nás

tel: +420 608 721 102
email: info@tattoozone.cz